Seudónimo Seudónimo
  • 21-09-2016
  • Mathematics
contestada

Mandy buys a pencil for $ 2.00 an eraser for $1 a pencil pouch for $6 and a box of markers for $9 How much more did the markers cost than everything else combined?

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2016
They each cost the same amount
Answer Link
Alwaysrunning
Alwaysrunning Alwaysrunning
  • 21-09-2016
It costs the same amount
Answer Link

Otras preguntas

Select the statements that describe windows® desktops.
What is functional testing?
if a liquid sample of naphthalene is heated and remains at 218 degrees c until it is completely vaporized, you know that 218 degrees C is the ____ Of naphthalen
The weight of an object is the product of its mass, m, and the acceleration of gravity, g (where g=9.8 m/s2). If an object’s mass is m=10. kg, what is its weigh
What is the result of cell division?
If lena has 5 kids and she has 9 more but loses 3 kids then she found 19 kids so she just kept them. how many kids now does she have?
What is 524.47 rounded to the nearest tenth?
MATH - please just numbers 2-3 :) thanks so much :D
Michele earned a total of $693 in simple interest form two separate accounts. In an account earning 6% interest, Michelle invested $1,200 more than four times t
How many natives died on the trail of tears?