nicolerainm
nicolerainm nicolerainm
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

3 hours worked for 12$ Worked, 9 hours worked for 36$

Relax

Respuesta :

MrsCA
MrsCA MrsCA
  • 25-09-2020

Answer:

$4 an hour

$12/ 3hrs= $4/hr.

$36/ 9hrs= $4/hr.

Step-by-step explanation:

Answer Link
373973189 373973189
  • 25-09-2020

Answer:

$4 per hour.

Step-by-step explanation:

4 multiplied by 3 is 12 and 9 multiplied by 4 is 36.

Answer Link

Otras preguntas

Un huerto de manzanas tiene 40 árboles por hectárea con un rendimiento promedio de 500 manzanas por árbol. Sin por cada árbol adicional que se plante por hectár
Can anyone pls help with this question I don't get it
help pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
A star begins to form when a cloud of dust and gas collapses inward as a result of gravitational forces.true or false​
why we reduce non renable source of energy​
Richard Rodriguez in Hunger of Memory argues that social class more than race is key in determining a person's advancement in academia and the workplace. True o
Please hurry i need an answer
Question 10 of 10 Which of the following is not a characteristic of both observational studies and experiments? A. Results are not used to prove cause and effec
What nutrient is required for regulating metabolism?
this is overdue i need help