3w97teepmx 3w97teepmx
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

What’s the answer???

Whats the answer class=
Relax

Respuesta :

bloxyblox1232
bloxyblox1232 bloxyblox1232
  • 25-09-2020

Answer:

$56 for 10 of each item

Step-by-step explanation:

[tex]4.8/3=1.6\\15/5=3\\1/1=1\\10*1.6=16\\10*3=30\\10*1=10\\16+30+10=56[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

2/7 times 2/6 = what
Can you use matrix multiplication with a matrix with three rows and a matrix with two columns
a,(-a)^2=a^2 This is true or false?
a^2 - b^2 / 4 a=5 b=3
A career cluster is a group of related careers
Describe como crees que funciona el internet?? Porfavor ayúdenme no tengo ideas de como escribirlo es clase de Tecnologia
Use a commutative property to complete the statement. mn=
Read the script. (1) The 20th annual Hilton High School Bake Sale will be held this Saturday at the school auditorium. (2) All of your favorite cakes, cookies,
PLZ HELP ASAP!!!!! I NEED IT BADLY!!!!! A marathon is 131/5 miles long. The race coordinator has 11 volunteers, and wants to assign each one to be in charge of
Describe how geography divided the territory controlled by the Inca empire, then explain how geographical characteristics affected the Inca economy.