ccg4593 ccg4593
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Quill wrote a check for $66 for 22 school lunches. What is the cost per lunch?
is this division?​

Relax

Respuesta :

gheslinemedina0321
gheslinemedina0321 gheslinemedina0321
  • 24-09-2020

Answer:

Yes it is division

Step-by-step explanation:

It should be 3

Answer Link
alucas911
alucas911 alucas911
  • 24-09-2020

Answer: yes division

66÷22=$3 per lunch

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The peace talks to end the vietnam conflict were held in _______.
Which chemical formula reflects the diagram?
The volume of 10 drops of a liquid is .1 fluid ounce. What is the volume of 100 drops?
When there is no air movement, the relationship between the intrapulmonary and atmospheric pressure is that?
XXVI – IV math help hard roman NUMERALS
Jenny, Noah, and Mary baked cookies for the class party. They baked 15, 18, and 17 cookies respectively. What percent of all cookies did Jenny bake?
A recipe requires 7.5 teaspoons of sugar to make a serving of mousse. Which equation shows the number of teaspoons of sugar, y, needed to make x servings of mou
When demand for a commodity decreases and supply remains the same?
As the wave interacts with a wall, which kind of wave interaction is shown? absorption diffraction refraction reflection
HELP ME PLZ RNNNN!!!