What is the answer. Shawn pays $1.75 for a school lunch on days when he doesn't bring his own lunch to school. One week he bought a school lunch on Monday and Friday. How much did he spend on school lunches that week?

a
$8.75
b
$5.25
c
$3.50
d
$12.25

Relax