A package of 4 pairs of insulated gloves costs $31.16. What is the unit price of the pairs of gloves?
The unit price is $ per pair of gloves.

Relax

Respuesta :

Sydnet

Answer:

$7.79 per pair of gloves

Step-by-step explanation:

divide

31.16÷ 4 = 7.79