contestada

The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges.If someone bought 9 bags of oranges,how much would it cost then

Relax

Respuesta :

it’s $18.63 , 10.35 divided by 5 = 2.07 , so 2.07 times 9 = $18.63