cat0102e
cat0102e cat0102e
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

you earned $75 for working at a grocery store for 5 hours on a saturday. what is the unit rate,

Relax

Respuesta :

13swifty
13swifty 13swifty
  • 23-09-2020

Answer:

You earn 15$ an hour.

Step-by-step explanation:

Answer Link
BrooklynnAudellaJD
BrooklynnAudellaJD BrooklynnAudellaJD
  • 23-09-2020

Answer:

15

Step-by-step explanation:

Price/Time

Answer Link

Otras preguntas

You can drive 420 miles on 20 gallons in 6 hours. How far can you drive on 1 gallon?
Question 10 of 10 2 Points Works produced by Lost Generation authors often shared which theme? O A. Anger at radical artists who attacked social traditions O B.
A 45 gram sample of a substance that's used to preserve fruit and vegetables has a k-value of 0.1088
Evaluate x ÷ y for x = 3 and y = 12. Your answer: A. 0.25 B. 4 C. 9 D. 36
where does most photosynthesis occur within plants? A. mesophyll B. Epidermis C. Guard cells D. Cuticle
one day sally won the lottery she won 654321 dollars and her brother mark won 76543 dollars how much money is there together?
x/2-1/5=x/3+1/4solve this equation ​
examplesfor gas in liquid sssloution​
HElP EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Please solve each equation & check your solution. Thank You!G) 1.2x + 3.3(2.4 - x) = 41 H) 3x/2 + 9/5 = 12 I) 5= 9/4 - r/3 J) 2(x - 2) = 12