dina996 dina996
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Joan bought a soft drink for 3 dollars and 4 candy bars. She spent a total of 15 dollars. How much did each candy bar cost?

Relax

Respuesta :

hannahmay2021 hannahmay2021
  • 23-09-2020

Answer:3 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the slope of segment BC?
What word can we get from Bride to form another word who's meaning is scattered rubbish, ruins
Which of these is a major DIFFERENCE between the Georgia Constitution and the U.S. Constitution? A) Only the U.S. Constitution deals with individual rights a
Then, look at the elements of the changing society that Ritzer describes in Chapter 2 when he examines the relationship between McDonaldization and social chang
5 cakes cost £2.50. How much do 7 Cakes cost?
0.00007463 in scientific notation
Simplify the expression. (−3x^3y^2)^4
Why is making mistakes good? Do they help people? Do they assist in make new discoveries (give a well defined example please)? Please help!!!
Which of these is a compound? air nitrogen sugar steel
Cual es el problema principal de la novela: La Charca? Tiene solución?