lesley2419 lesley2419
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Lola bought 9 pounds of apples for $15.75
What is the price per pound for the apples she bought

Relax

Respuesta :

ffeede
ffeede ffeede
  • 23-09-2020

Answer:0.57

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST, AMAZING RATING AND THANKS!
Juliana, whose parents are immigrants from the Dominican Republic, was the first person in her family to go to college. Her parents, who recently retired after
what were some of the items being traded?
Factor the trinomial below x2 + 15 + 56
a chemical company makes pure silver by reacting silver nitrate with Zinc. the company needs to make 800 grams of pure silver for a client. they have 599 gram
What would you check in a map for information about the symbols used? A. las líneas imaginarias B. los colores C. la escala D. la leyenda
List two of the primary functions of the spleen in adult mammals
Which of the following best contrasts the role that geography played in the development of civilizations in China and in Mesoamerica? A)China’s Indus River cont
please write in simplest form
factor 108-3n squared