Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges are $1.23 a pound. I bought 9 pounds. How much did it cost?

Relax

Respuesta :

fionaferlich1
fionaferlich1 fionaferlich1
  • 23-09-2020
9 times 1.23 equals $11.07 so it cost $11.07
Answer Link

Otras preguntas

The blacklisted entertainers were victims of _______, a hunt for communists led by a senator from wisconsin.
What are the benefits of the use of media in politics?
How much carpeting is needed for a rectangular room that measures 5 m by 3 m?
Why does the author of when birds get flu most likely include the supplemental text "disease central"?
List two benefits to organisms of earth’s magnetic field.
Which type of spectrum is expected from a glowing hot solid?
log4(x+6)+log4(x+10)=3
what point of view might someone who can't make ends meet have?
Graph a cubic polynomial whose zeros are 1, 3, and -2
the vertex of this parabola is at (-2,-3). What is the coefficient of the squared term in the parabola's equation?