s20027443
s20027443 s20027443
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

A box of 21 holiday cards sells for $3.99. What is the unit price per card?
$0.02
$0.19
$3.78
$5.26

Relax

Respuesta :

danielvalencia2005 danielvalencia2005
  • 22-09-2020
$0.19 because if you divide 3.99 by 21 you get 0.19
Answer Link
lilcutey
lilcutey lilcutey
  • 21-10-2020
0.19 since it’s a decimal it’s kinda easy to work with them if it’s in a improper fraction
Answer Link

Otras preguntas

What is 4s In 440 in value of given digits
What is 4s In 440 in value of given digits
Foggy is to clear as vague it's to
3p - 2 = -29 how do you solve?
is 100/150 equivalent to 3/5
6,000,000+80,000+10 IN STANDARD FORM
WHICH ORGANELLE WOULD YOU NOT EXPECT TO FIND`IN AN ANIMAL CELL? A) NUCLEUS B) CHLOROPLAST C) CENTRIOLE  D) ENDOPLASMIC RETICULUM CHOOSE ONE OF THOSE ANSWER AND
Omar scored an 82% on his first test of the quarter. Will a score of 38 our of 50 on the second test helo or hurt his grade? explain your reasoning. Using pe
what is the relationship between bridge strength and bridge length
Determine a submarines acceleration if it's initial velocity is 9.0 m/s and it travels 1.54 km in 2 min