BlueArt24
BlueArt24 BlueArt24
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 15 pounds (lb) of sugar cost $3:

lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb
$1 $1 $1
(3 points)

True
False

Relax

Respuesta :

eteni1797
eteni1797 eteni1797
  • 22-09-2020

Answer: True

Step-by-step explanation: There are 15 pounds and 3 dollars. 15 over 3 is $1 for 5 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

GreenUp, a calendar year, accrual basis taxpayer, provides landscaping installation and maintenance services to its customers. In August 2020, GreenUp contracte
If m /_ 4 = 35 find m /_ 2. Explain. ​
PLEASE HELP QUICKLY AS POSSIBLE THANK YOU :) ​
What was one result of the boston massacre?
Which nation did the United States compete with during the space race?
we are living in these apartments since 1995 . change to simple past
Name at least two reasons why the people France revoited against their government."
How to write 5/9 + 5/9 as a mixed number ​
KL=9x+3 JL = 55, and JK = 7x +4, Find KL.
Kim leased an office building to USA Corporation under a ten-year lease specifying that at the end of the lease USA had to return the building to its original c