letsplaythedragon letsplaythedragon
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

At the farmers marke, two pounds of peaches cost $4.20. How much will five pounds cost

Relax

Respuesta :

sckauwell04
sckauwell04 sckauwell04
  • 22-09-2020
10.50 should be your answer
Answer Link
kricket326
kricket326 kricket326
  • 22-09-2020
If 2 pounds cost $4.20 then 1 pound costs $2.10
4.20+4.20+2.10 = $10.50
Answer Link

Otras preguntas

8³ × 8 -5 the negative 5 is a exponent
What is more precise 7 m or 7.7 m
22·23 is equal to?? I've been on this question for like 30 minutes lol
Which character trait fits best the character Suyuan Woo from the story "Two Kinds" by Amy Tan?
Using Distributive Property, what is the simplified answer to (6+9v)6 ?
what is the role for a clothing factory
round 76,902 to the nearest one thousand
evaluate 2a-b for a=2 and b=3 A.1 B.4 C.19
Thomas is grandfather's 100 years old. Thomas grandfather is 10 times as old as Thomas. How old is thomas
what is the most basic level of maslow hierarchy of needs ?