robinsoncarterlee
robinsoncarterlee robinsoncarterlee
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Four bottles of Gatorade cost $3.88. Find the unit price of each bottle.

Relax

Respuesta :

justicemcdonald43
justicemcdonald43 justicemcdonald43
  • 22-09-2020

Answer:0.97

Step-by-step explanation:

Be cause you just divide

Answer Link

Otras preguntas

The government uses population information for all of the following reasons EXCEPT: A. to declare war B. to plan for the future C. to meet citizens’ needs D. to
FROM EDGINUITY ! Which part of a thunderstorm is the most threatening? thunder wind rain lightning
in what ways are the Texas constitution and the US Constitution similar
Which sentence best describes tone?
why was simons death symbolic in lord of the flies
2. From the preceding calculation, it should be obvious that to experimentally time the distance of fall for a dropped object is critical. To gain an appreciati
Can milk give you cancer?
PLEASE HELP electron(s) The lowest energy level of sodium contains 0) A) 1 B) 2 C) 4 D) 8
A boy does 20j of work in 4s. Find his power​
a line passeds througt the point (4, -6) and has a slope of -3/4. which is the equation of the line