mayca822011ovhc8g mayca822011ovhc8g
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

the double number line shows that 4 pounds of tomatoes cost $14 Draw tick marks and write lables to show the price of 1,2,and 3 pounds of tomatoes​

Relax

Respuesta :

benadryl37
benadryl37 benadryl37
  • 21-09-2020
1 lb = 3.5
2 lbs = 7
3 lbs= 10.5
Answer Link

Otras preguntas

Please help lol. Thanks.
Chloe’s Cafe bakes croissants that it sells to local restaurants and grocery stores. The average costs to bake the croissants are $0.80 for 2,800 and $0.75 for
how would you help yourself if you are granted with magical power.write 5 points​
PLEASE HELP ME!! SPAMMERS WILL BE BLOCKED !!
I need someine to draw a mind map on the france subsistence crisis.​
solve the inequality
What is the value of the expression? 3a - b / 6 (b + a ) When a = 5 and B = -33? Show your work.
Enrichment Activity 2: Identify the Dependent and Independent Variables1.In a short bondpaper,draw the tables as shown below.Read and analyze the given situatio
Can someone plssss helpp me with this!!! IF ANSWER GOOD YOU GET BRAINLIEST
Calcium is an element With an atomic number of 20. The most common atoms of calcium have a mass number of 40. But some Atoms of calcium have a mass number of 44