Jesip bought 3 boxes of cereal for $2.49 each, 1.5
pounds of meat for $4.56, 5 apples for $0.67 each,
and 5 yogurts for $6. How much did he spend at the
store?

Relax

Respuesta :

Jlrobs

Answer:

45.57

Step-by-step explanation:

3 x 2.49 =7.47

4.65

5 x 0.67 = 3.35

5 x 6 = 30

7.47+ 4.65 + 3.35 + 30 = 45.47