germannoel365 germannoel365
  • 22-08-2020
  • Mathematics
contestada

janie bought 4 apples and 4 bananas .each apple costs 0.40 and each banana cost 0.40 enter an expression representing the total cost

Relax

Respuesta :

drevargas21p03nsx
drevargas21p03nsx drevargas21p03nsx
  • 22-08-2020
4(0.40) + 4(0.40) = x
Answer Link

Otras preguntas

Which value for x makes the following equation true? 6x + 8 = 44 A. 7 B. 12 C. 6 D. 8
A baseline for an experimental investigation is provided by the
How did stories about Cíbola affect Spanish explorers?
What did Louis Pasteur's experiment contribute to cell theory?
How is the phrase "swimming laps" functioning in the following sentence? My grandmother's favorite form of exercise is swimming laps. A. It's the subject of the
Find the maximum value of p where p=5x+2y
The base of a rectangular solid is 4ft. long and 3ft. wide. What is the volume of the solid if its diagonal is sqrt of 41 ft.?
Beware of the dog answers
Complete the following sentence with the correct form of the verb tener. Tú __________ los ojos negros. tienes tengo tienen tenemos
Is anything needed by an organism for life?