zxhju
zxhju zxhju
  • 22-07-2020
  • Mathematics
contestada

Kaitlin paid $16.60 for 33.2 centimeters of wire.
Find the unit price in dollars per centimeter.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Relax

Respuesta :

LunarSoldier
LunarSoldier LunarSoldier
  • 22-07-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

$0.50 per centimeters i think

Answer Link

Otras preguntas

What is the objetive and noun of the full moom is shinning in the sky
How can pioneer species decrease
what contrasts of sound did composers stress?
Can you write an expression for the number of miles george travels in h hours, George drives 45 mi/h?
what are the possible phenotypes of the offspring from the cross above of round seeds (R) are completely dominant to wrinkled seeds (r)? what would the possible
log3 27=3x+6 solve this please
what contrasts of sound did composers stress?
What was Memorial Day's called previously?
What does each angle term mean? OAT ITT EAT SATT ?
Memorial Day honours American losses douring which war?