Brenden bought 20 bananas and apples, at $1.20 per banana and
$1.40 per apple. The total cost was $26.
How many bananas and apples did he buy, respectively?​

Relax

Respuesta :

Answer:

hey so im guessing its 10 bananas and 10 apples

Step-by-step explanation:

1.2x 10=12

1.4x10= 14

12+14=26