alexisdmcknight2006 alexisdmcknight2006
  • 26-05-2020
  • Mathematics
contestada

how many pounds of bluebaries can you buy for 13$

Relax

Respuesta :

paytonlaisy
paytonlaisy paytonlaisy
  • 26-05-2020

Divide the total amount by the amount per pound to find the number of pounds:

$13.00 / $4.00 per pound = 3.25 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence has an underlined word that means “leave”?
What is an effective way to manage stress? HEEEEEELP A. Practice multitasking B. Eat a high protein diet c. Keep an active calendar D. Maintain a regular sleep
4 to the power of 2 is sequel
In football, advancing the ball 10 yards gains a first down. The quarterback got sacked on first down for a loss of 8 yards, on a second down a running play ga
where does circe live
what is the value of T(-4) when T(x) = -x - 2
what is the midpoint of (3,8) and (6,4)
Karan needs to choose between two gym plans. He can either pay a $ 1 5 0 $150dollar sign, 150 joining fee and a $ 1 0 $10dollar sign, 10 monthly fee, or he ca
professor taught a few classes the following grade averages for the classes were, 82%, 86%, 91%, 74%, calculate the mean?
Need help with number 14I know it’s not A or D kinda lost please help