Amanda bought two apples and three oranges for a total cost of $3.90. Alex bought 5 oranges and 1 apple for a total cost of $4.75. What is the cost of one orange

Relax

Respuesta :

Answer:

The cost of one orange is $8

Step-by-step explanation:

Kindly check attached picture for explanation

Ver imagen Tundexi