James went to the grocery store and purchased apples for $2.50 per pound (). He also bought one pineapple for $4.00. Write a linear equation ( = + ) to show the Cost () of how much James spent at the grocery store?

Relax

Respuesta :

Answer:

Step-by-step explanation:

2.50() + 4.00=()