princesslheard16 princesslheard16
  • 26-04-2020
  • Mathematics
contestada

lf 15 pounds of dog
food costs $5.99, what
is the price per pound?

Relax

Respuesta :

bry0513
bry0513 bry0513
  • 26-04-2020

Answer:

The answer is 0.39933333

Answer Link
waj3490
waj3490 waj3490
  • 26-04-2020
2.5041 is I believe the answer, but I’m not for sure.
Answer Link

Otras preguntas

What is the volume of a cylinder with r=3 and h=10
how did the U.S. government promote domestic businesses and industries?
what is the possessive form of "ship"?
what is the possessive form of "books"?
what is 50.100 in simplest form?
Solve each system of equations by using either substitution or elimination. 2p = 7 + q 6p - 3q = 24
What are some of the reasons for limiting authority? A- to make sure that a duty is fulfilled B- to protect individual rights C- to prevent the misuse of power
Lord and lady capulet plan for their daughter to?
how do you rearrange the formula for the variable indicated: v (to the power of 2) = 2gt rearrange for 't'
C? What effect did the entry of the United States into World War I have on the course of the war? It pushed Russia out of the war. It opened a new front in the