hsims1030 hsims1030
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

Elijah earns $200 for 8 hours of work. What is the unit rate (in dollars per hour)

Relax

Respuesta :

fattpanda16 fattpanda16
  • 23-04-2020

Answer:

25$ per hour

Step-by-step explanation:

200 divided by 8= 25

Answer Link

Otras preguntas

Can you plzzzzz help me with the Chemistry hw plzzzzz
Alcohol is used as a form of self-medication to manage
Trans fats occur when _______________________.
Write an equivalent expression using the distribute property. 24+36
How did george w bush won the 2000 election?
Which part of the brain is primarily responsible for controlling involuntary activities such as heart rate and breathing?
What term refers to the layer of permanently frozen ground below the surface of tundra?
In a hydrogen ion pump, the energy is used to join small molecules together to make larger ones. Which factor most likely has the greatest effect on the number
What were the governmental weaknesses that prevented the confederation congress from adressing the nations economic problems?
You’re considering career options in the health field which of the following would require the most education