the same honey is sold in two different size jars .large jar 540g for £4.10 and small jar 360g for £2.81 by considering the amount if honey per penny work out which jar is the best value for money ​

Relax

Respuesta :

Mibo

Step-by-step explanation:

I think large jar is best value because if you buy 2 large jars = 1080g = €8.2

If you buy 3 small jars = 1080g = €8.43