rodney2kk rodney2kk
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada


Gasoline is sold by the gallon. If 5 gal costs $17.35, how much would 12 gal cost?

Relax

Respuesta :

dallasgriffith4164
dallasgriffith4164 dallasgriffith4164
  • 21-04-2020

Answer: $41.64

Step-by-step explanation: $17.37/5=3.47, so 3.47 x 12 = $41.64

Answer Link

Otras preguntas

Worth 32 points!!!! Find the coordinates of the other endpoint of the​ segment, given its midpoint and one endpoint.​ (Hint: Let​ (x,y) be the unknown endpoi
How does government work to make sure factories are safe for workers? Government makes safety standards with building ____ and _____ follow up to be sure the re
(8⁴)8÷8³² need help with this math problem
If abc is reflected over the y axis what is the coordinates of a
True or false: knowing the steps to decision making helps people ethical decisions
which statement proves that 1970s oil crisis had a positive effect on texas? A. government loans gave the oil industry a second chance to boom. B. people blame
2. John is a new employee at International Widget. Having studied human relations, he's eager to understand the supervisory style employed by his immediate s
Over-the-counter drugs
what is three times as long of 20 square meters
How is thief and sleep alike