Thekookiemon
Thekookiemon Thekookiemon
  • 22-07-2016
  • Mathematics
contestada

Write a rate to represent each situation. Then write the unit rate.

The bakery set a price of $0.30 for 3 cookies.

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-07-2016
The unit rate is $0.10 for 1 cookie. Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

How many levels of classification do scientists use today?
seven less than the product of twice a number is greater than 5 more the same number which integer satisfies this inequality
what is the degree measure of the acute angle formed by the hands of a 12-hour clock that reads exactly 1 o'clock?
The planet we call Earth has how many main layers
How do magnetic patterns in the rocks along the mid-oceanic ridges explain seafloor spreading? A. As oceanic crust sank beneath continental crust, the cooling
If V = 12R / (r + R) , then R =
what did queen isabella have to overcome in her life
What are the square roots of 196?   A. 13 and –13
Natural selection states that a. a change in a species occurs over time. b. nature selects the variations within a species that are most useful for survival. c.
You fill a balloon with 2.50 moles of gas at 25°C at a pressure of 1.49 atm. What is the volume of the balloon?