valentinapaolarp valentinapaolarp
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

dan bought 24 pounds of sugar for $10. how many dollars did he pu per pound of sugar

Relax

Respuesta :

betty0216
betty0216 betty0216
  • 25-03-2020

Step-by-step explanation:

10÷24= .41 cents per pound

Answer Link

Otras preguntas

Maria is on the swim team. Each day she swims 850m . How far does she swim in 9 days? Write your answer in kilometers.
List the three items of information included in an encounter form superbill
At Pinecrest, 90 out of 360 students own computers. What percent of students at Pinecrest do not own computers?
How did king George 3rd react to the olive branch to petition sent by the second continental congress
Terry sees this offer refurbished phone 35% off now only ?78 what was the original price
Help please hope you can read this
What is the rule of thumb for the activity trends of metals and nonmetals? Explain and give examples.
Laura wants 3 scoops of ice cream. She can choose from vanilla, chocolate, mint, raspberry, blueberry, and coffee flavors. How many combinations of 3 scoops of
Solve 5(x – 4) + 3x – 9x + 7
in a family the father is affected by a genetic disorder the son in the family has the same disease but the daughters do not have it what type of inheritance is