terrysullivan35
terrysullivan35 terrysullivan35
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

Robin purchased 3 1\2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?

Relax

Respuesta :

laurenelise1105
laurenelise1105 laurenelise1105
  • 24-03-2020
The answer is 40 cents
Answer Link

Otras preguntas

16. In what kind of place(s) are you most likely to find good British cooking?
Societies that are characterized by groups of people linked by age, gift exchanges, or marriage, a lack of central government, leadership roles that are open to
Give ur answer in standard form. 3 x 10^4 ÷6 x 10^-4​
how do i find the LCD? ( Lowest Common Denominator )
The product of the length of 2 unequal poles before cutting 2 cm from each was 285 cm. Their present sum after cutting 2cm from each is 30cm. What is the length
the picture has the question in it
A tree height when planted was 5ft. 8inches. It has grown 14ft. 10 inches how much did it grown
20. What is interval training?
Who are the famous poets of the Tang Dynasty in China? What are their main representative works?
*HELP**NEEDS IT RIGHT NOW*Without using a calculator, match each expression to the correct point.