rhardy6287
rhardy6287 rhardy6287
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

Juan buys 2.8 pounds of turkey. The turkey costs $4.55 for each pound. How much does Juan spend for the turkey?

Relax

Respuesta :

ejballet8 ejballet8
  • 24-03-2020

Answer:12.75

Step-by-step explanation:

2.8X4.55

Answer Link
knorman363 knorman363
  • 24-03-2020

Answer:

$12.74

Step-by-step explanation:

2(4.55)=9.10

.8(4.55)=3.64

9.10+3.64=

$12.74

Answer Link

Otras preguntas

Pleaseeee helpppp...
Fill in the blank with the correct response.Software designed to deliver text, graphics, video, and sound on the Internet/web is called a ____​
Th the mean of the data is set 15 what number is missing 18,16_,9,12,23
When you are converting a fraction to a decimal, how do you know which number is the dividend and which number is the divisor
How long is a postage stamp in sq in
Four boy and a boy made their way up the abandoned railroad tracks. What is the point of View. How do you know
where does bacteria gain energy
realize the following operations in order for the response to be in a+bi:[tex] \frac{4 + 2i}{1 - 3i} [/tex]​
The browser internet explorer prefers which search engine
Shared powers between congress and president are