Ashlynbreon Ashlynbreon
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

CALCULATOR
7. Chase has $24.35. Het unds of bananas. The bananas cost $0.65 per pound. He also buys 3
apples. Each apple costs $0.75. How much money does Chase have left after buying the bananas and
apples?

Relax

Respuesta :

cassielimanni
cassielimanni cassielimanni
  • 23-03-2020
How many pounds of bananas does the question ask?
Answer Link

Otras preguntas

Complete this sequence 4.15, 6.3, 8.45
The water table is the
Write decimal that is 1/10 of 3.0
Who helped found Maryland as a safe place for Catholics
what challenges did the people along the Indus River face
The Supremacy Clause forms the root of what aspect of the country’s government system?
three reasons the united states was able to assert itself on world stage after WW2
you can click and drag an icon on a computer screen. Is this an example of a translation?
why might a president appoint a person who would be acceptable to the legislative branch
Following World War II, the organization known as the North Atlantic Treaty Organization was formed because anti-Communist nations needed to show they were unit