Ashlynnpuffer Ashlynnpuffer
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 oranges cost $1.75, how much
would 20 oranges cost?

Relax

Respuesta :

leilaawan28
leilaawan28 leilaawan28
  • 23-03-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

1.75/3= 0.6 (1dp)

0.6 x 20 = 12

Answer Link
TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 23-03-2020

Hope this will help u....

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link

Otras preguntas

do you guys know a word that is a synonym to a different option or choice
what 2 things have to happen before an amendment becomes part of the constitution
DNA fragments bond with the help of which enzyme?
What are four reasons why the United States shouldn't have entered War World 1?
How do environmental catastrophes tend to influence environmental policies in state and local governments
Which factor is generally responsible for high melting points?
do you guys know a word that is a synonym to a different option or choice
Divide 7/15 by 3/5 a. 7/9 b. 75/21 c. 21/75 d. 7/25
Which of the following is an organization formed in 1948 to promote democracy, economic cooperation, and human rights? a. Organization of American States b. Al
Which of the following best describes why women should avoid drinking alcohol when pregnant? a. Alcohol use should be avoided during pregnancy because whatever