smithalima34
smithalima34 smithalima34
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

I bought Turkey Tidbits
at 20 for $4.65. If I
paid $27.90, how
many tidbits did I buy?​

Relax

Respuesta :

cutepuppy740
cutepuppy740 cutepuppy740
  • 26-02-2020

Answer:

120

Step-by-step explanation:

27.90/4.65=6

20*6=120

Answer Link

Otras preguntas

Who was the only president to serve two separate terms in office
civilization fought for control of Mesopotamia because; they did not like the people of other tribes they wanted to improve the art in other countries they were
what goes into 33 and 55
Toddlers generally have very good communication skills and parents can expect them to understand their expectations. True False is it false?
how to solve 2-z/4+5z•3/z as a rational expression
Describe how did the united states persuade japanese leaders to sign a trade treaty
Which statement best describes the message of the Monroe Doctrine? A. The United States would expand its territory wherever it wanted. B. The United States w
Using your knowledge of prefixes, suffixes, and word roots, answer the question. The new teacher treated her students with benevolence. What does the word benev
What keeps an elevator from moving side to side?
Show two ways five people can share a 3 segment chewy fruit worm