Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Relax

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Rearranging the moments equation
On January 8, the end of the first weekly pay period of the year, Regis Company's payroll register showed that its employees earned $25,760 of office salaries a
Part B Which of the following choices best supports the answer to Part A? A. They run away in panic when the dogs chase them B. They Vow to punish Ariel for mak
Volume of 0.150 M NaOH solution required to neutralize 25mL of a 0.055 M HCl solution? Equation of the reaction: NaOH(aq) + HCl(aq) ——-> H2O(l) + NaCl(aq)
x y 0 0 1 1 2 2 3 3 What is the constant rate of change from the table? A) 1 B) 2 C) 3 D) 0
Please help me solve this. Please show your work? What is y?
please help me, need to turn in soon​
(24,215-23,500)/[3678/sqrt(85)]
Write a program that stores lists of names (the last name first) and ages in parallel arrays and sorts the names into alphabetical order keeping the ages with t
Name two points that are reflections of each other across the x-axis.