pulucherico
pulucherico pulucherico
  • 26-02-2020
  • Spanish
contestada

apples cost $1.99 per pound. How much do 3 and 1/4 pounds cost ?​

Relax

Respuesta :

katiecruikshank
katiecruikshank katiecruikshank
  • 26-02-2020
$1.99 x 3.25 = 6.4675
so roughly $6.47
Answer Link
amritpalkaurbal amritpalkaurbal
  • 26-02-2020

cost of 3 pound apples= $5.97

for 1/4 pound = $0.50

Ver imagen amritpalkaurbal
Answer Link

Otras preguntas

Why do the track runners start at different positions on the track?
the area where rock under stress breaks and triggers an earthquake is called the ___________
What do ancient India and ancient Egypt have in common?
The farmer's market has a total of 98 tents.  the ratio of food tents to retail tents is 9:5.a. Write a system of linear equations that represent this situation
Multicellular organisms can be organized into what other levels?
Circle 6 numbers for a total of 31.8,9,91,5,81,1,1
Is 0.602 equvalent to 0.62
What is the difference between proper and common adjectives?
How do solve 4v-13-10v=12-24v+5
the area where rock under stress breaks and triggers an earthquake is called the ___________