kaitlynnviars
kaitlynnviars kaitlynnviars
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

Gas and oil costs = $1,750
Cost per mile = 9.5¢
Miles driven?​

Relax

Respuesta :

gabriel2755 gabriel2755
  • 27-02-2020

Answer: 166.25

Step-by-step explanation:

1750/0.095=166.25

(division)

Answer Link

Otras preguntas

what is 962 divided by 3
Why was the development of the steam locomotive so important to industrialization?
why cant i find what is equivelent to 50/100
There are 276 calories in 6 ounces of chicken. How many calories are in 1 pound chicken?
_____ is the densest planet. Mercury Venus Earth Mars
Why is it possible to use physical properties to separate a mixture
describe a real life multiplication situation for which an estimate makes sense
The __________ model of human settlement suggests that urban growth is patterned around transportation networks such as railroads and highways.
what challenges did the people along the Indus River face
Read the sentence. The first X Games featured biking and skateboarding. Which word or phrase is the simple predicate? featured Games featured biking and skate