dalynnturner dalynnturner
  • 25-02-2020
  • Mathematics
contestada

if u have 18 dollars and u have 6 cookies how would one cookies cost

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2020

Answer:

0 cause i stole the cookies

Step-by-step explanation:

Answer Link
dragonking6683
dragonking6683 dragonking6683
  • 25-02-2020

Answer:

just divide 18 by 6?

Step-by-step explanation:

18÷6

Answer Link

Otras preguntas

Explain how your model for 3/5-1/2 is different from your model for 3/5-3/10.
7m or 7.7 m which is more precise?
Choose the correct simplification of the expression −4x2(6x − 5x2 − 5). 20x4 + 24x3 + 20x2 −9x4 + 2x3 − 9x2 20x4 − 24x3 + 20x2 −20x4 + 24x3 − 20x2
A number is k units to the left of 0 on the number line. Describe the location of its opposite.
Order of operations
Some stems store food as a. paraffin. b. wood. c. starch. d. sugar.
What's the conflict in the nest by violet sorzano
Round to the place value of the underlined digit 552,945 the first five is underlined
In which sentence is the subject understood? A. It is up to you how to decorate your room. B. Trying to simplify the clutter was a huge undertaking. C. Shake it
Peaches are being sold for $2 per pound. If x represents the number of pounds of peaches bought and y represents the total cost of the peaches, which best descr