wild77 wild77
  • 24-02-2020
  • Mathematics
contestada

if 4 pound of sugar cost of 1 pound of sugar is and the cost of ten pounds of sugar is

Relax

Respuesta :

adegokeganiyu435 adegokeganiyu435
  • 24-02-2020

Answer:

Ten pounds of sugar costs 2.5 pounds

Step-by-step explanation:

Ver imagen adegokeganiyu435
Answer Link

Otras preguntas

please help i don't understand french
which phrase is a kenning?A.Over the ocean B.Glow-orb C.Glorious Glow D.Glinted diamonds
what was the Loyalist perspective of the tea act
is imbibe and abstain the same thing?
Why was Tetris so popular? Provide at least 2 or 3 examples.
Write as a decimal 3 hundreds and 109 hundredths
Which of these is the best topic for a personal essay? A. my first experience driving B. the importance of cars to the American teenager C. a history of drivi
What is the most powerful country in this age? Please explain your reasoning. ;)
At Jacks ice cream shop, a customer receives a free ice cream cone for every 5 ice cream cones the customer purchases. What is the ratio of the number if ice cr
Match each of the following forms of sugar to its best description?