hihoboi hihoboi
  • 24-02-2020
  • Mathematics
contestada

If a 12 ounce can of peas costs $1.02, what is the unit rate in
ounces?​

Relax

Respuesta :

chhavib chhavib
  • 24-02-2020
1ounce = $1.02/12
1ounce = $0.085
Ver imagen chhavib
Answer Link

Otras preguntas

What will happen to an unstable nucleus of radium-226?
Under what circumstances, to Locke, might it be necessary for the people to dissolve their government and start anew? Be detailed in your response.
How did events in England affect the New England colonies' development?
why is it a good idea to have one person in charge of office operations
What is the tenth term of the geometric sequence that has a common ratio of 1/3 and 36 as its fifth term? a. 4/7 b. 27/4 c. 4/81 d. 1/36
Which of the following MOST accurately describes civil disobedience? bringing suits before the courts to challenge laws as unconstitutional lobbying members of
How did the position of 19th century English women change as a result of industrialization? Rich women had fewer servants since poor women worked in factories.
How does PonyBoy recover from his friends'' deaths? (The Outsiders)
How does PonyBoy recover from his friends'' deaths? (The Outsiders)
How did the Kingdom of Ghana facilitate the gold trade despite not having gold mines