Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=
Relax

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

Name two human activites that cause the most water pollution?
known as the ____these teenagers initially needed a military escort to attended classes
How can reduced precipitation lead to limited water availability?
When molten material hardens into rock on the ocean floor, the domains of the iron it contains a. disappear. b. line up in the direction of Earth s magnetic f
England’s first successful colony in North America was
Byron is a wealthy tycoon who makes his money buying and selling stocks. This is an example of _____ income. a. capital gains b. earned c. hourly d. passive
What is a librerìa de Viejo and where are they found
Expand the expression and combine like terms: −r+8(−5r−2)
Opposite electric charges will repel, and like charges will attract.
Studies investigating the benefits of meditation and biofeedback have shown mixed results. Please select the best answer from the choices provided T F