jamesegrant14
jamesegrant14 jamesegrant14
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

if a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​

Relax

Respuesta :

yerikd12
yerikd12 yerikd12
  • 25-01-2020
Pedrito en la casa de su amigo
Answer Link
kaitlinbiggin
kaitlinbiggin kaitlinbiggin
  • 25-01-2020
9.2 ounces can be bought.
Ver imagen kaitlinbiggin
Answer Link

Otras preguntas

What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?
What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?
If4 times the reciprocal of a number is 3 more than 5/2 times the reciprocal of that number find the number Show your work
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
If4 times the reciprocal of a number is 3 more than 5/2 times the reciprocal of that number find the number Show your work
what is the difference between dividing 16 by 2 and finding the square root of 16
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
If4 times the reciprocal of a number is 3 more than 5/2 times the reciprocal of that number find the number Show your work