bhaddbhabiee001 bhaddbhabiee001
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Broccoli costs $1.50 per pound at the store. How much money does 32 ounces of the broccoli cost

Relax

Respuesta :

bluhusky70
bluhusky70 bluhusky70
  • 24-01-2020
32 ounces = 2 pounds.

So you need to multiply 1.50 x 2 = $3
Answer Link
trez34378
trez34378 trez34378
  • 24-01-2020

Answer:No

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the y-intercept of the line with a slope of − 1/4 that passes through the point (−2, −9/2 )?
when the world war 2 ended?​
The function g(x) is defined as shown. x-1, -2 g(x) = 2x+3, -1 6-X, X23
¿Cuál es un mes de la primavera?
What is similar about a satire and a parable? O A. Both are based on a previous work. O B. Both attempt to persuade an audience. O C. Both use humor to entertai
4. What happens to Pip shortly after Magwitch dies? A. He returns to life as a blacksmith. B. He goes to jail for his debts. C. He becomes extremely ill. O D. H
Could someone please help me with this, thank you!
What is business ?And types ?
Part I Instructions: Write a paragraph (5-7 complete sentences) explaining what text structure is. Part II Instructions: Write a paragraph (5-7 complete sentenc
write me a sonnet about basketball please​