clairelouise2007 clairelouise2007
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Pranav bought 6 packages for $18 how many packages can she buy if she has 6$

Relax

Respuesta :

wavygamingyt01 wavygamingyt01
  • 23-01-2020

Answer:

3 packages

Step-by-step explanation:

you must do 18 divided by 6

Answer Link
annikaivazquez
annikaivazquez annikaivazquez
  • 23-01-2020
2 because every package is $3
Answer Link

Otras preguntas

When a defendant stands mute, a plea of _____ is entered on his or her behalf?
How do you find the area of a pentagon with the perimeter of 180
Solve the following system of equations 2x - 3y + z = -1 2x - 2y - 2z = -8 x + 5y - 3z = 2 ...?
how do I do this? Our teacher did not tell us how to work this problem
What is the different between cdc and cdk in cell cycle control??? ...?
In the word balloon what is the ratio of consonants to vowels
What is the difference between a steep and shallow slope?
How was the agrarian skill acquired by those in the Middle Colonies? Through hands on experience in the Americas Generational practices orking in groups to
$3.99 for 25 fl oz of detergent or $6.99 for 90 fl oz of detergent find the unit price
Which religion, promoted by Emperor Wudi during the Han Dynasty in China, were people tested on in the civil service exam? a. Buddhism b. Confucianism c. Hindui