terianlilian
terianlilian terianlilian
  • 22-12-2019
  • Mathematics
contestada

if Elena's ice cream cost $3.50 more than Jada's ice cream, how much more did Elena's toppings weigh​

Relax

Respuesta :

acoolguy544
acoolguy544 acoolguy544
  • 18-11-2020

Answer:

8 ounces more

Step-by-step explanation:

Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 8 Ounces More

Answer Link

Otras preguntas

Error Analysis: Mr. Hasson is buying a new bike for the summer time. The bike originally costs $150 but he sees it's on sale for 30% off. Mr. Hasson thinks that
All the chimpanzees living in Gombe National Park in 1965 is A. a population B. a community C. an ecosystem
help pls it’s due at the end of class and it’s my last question
1._________ is the basic unit of nervous systema)brain b)neuronc)nerved)spinal cord help:(​
Which of the following is the equation of a parabola with the focus at (0, 3/4) and the directrix y = -3/4?​
heirachy of feudal japan
The graph of a linear function is given below. What is the zero of the function? A. -3 B. -3/2 C. -2/3 D. -2
What are white cells?
Find the surface area of the triangular prism.
A sweater that normally cost $24 is 25% of At Zara what is the selling price of the sweater