jt3856052 jt3856052
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

A Store Sells 8-foot boards for 2.40 each.What is the cost per foot​

Relax

Respuesta :

zubaidahalsaudi zubaidahalsaudi
  • 21-11-2019

Answer:

0.3

Step-by-step explanation:

2.4 divided by 8

Answer Link
elizamarieh elizamarieh
  • 21-11-2019

Answer: $0.30 per foot

Step-by-step explanation: 2.40 divide 8 = 0.30

Answer Link

Otras preguntas

Last month a manufacturing company shipped 452 boxes of ball bearings each box contains 48 ball bearings. How many ball bearings did the company shipped last mo
What is -7=3x-1 what is x and please go through the steps of solving
what is 12ft2in = in inches
how did early people use domesticated animals
please someone help me and explain this question to me (the last question starting with a straw)
in which part of photosynthesis is oxygen produced
what is 12ft2in = in inches
Which set of numbers can represent the side lengths, in centimeters, of a right triangle? A. 8,12,15 B. 10,24,26 C. 12,20,25 D. 15,18,20
How to simplify 8/36
how structures of the body relate to its functionsplz help!!!