thegamingwolf0502
thegamingwolf0502 thegamingwolf0502
  • 26-10-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of nine ounces of cheese at $0.80 per pound?

Relax

Respuesta :

Classified100
Classified100 Classified100
  • 26-10-2019

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

$0.80/16 * 9

Answer Link

Otras preguntas

How does war effect economy?
Write a sentence telling why a globe is more accurate than a flat projection map
The discovery of _______ led to a large population growth in California in the mid-1800s. A. internal combustion engine B. electricity C. coal
Which nation suffered the most casualties in world war i?
We assign value to natural resources based on our perception of their _____________.
hey..friends... I'm new here...plz say how to activate massages?
Charlene has a budget of $65. Beau and Belle dresses are $76.48. What inequality can be used to calculate how much of a markdown Beau and Belle must take for Ch
Compare and contrast enhancers and the e. coli arac binding site. what do they h
Equation of the Graph in Function Notation
what is a adverb? What is a Noun