vjw062714 vjw062714
  • 24-10-2019
  • Mathematics
contestada

9 cups for 6 dollars. many cups for 1 dollar​

Relax

Respuesta :

megladoneats100cooki megladoneats100cooki
  • 11-10-2020

Answer:

1 cup for 1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is an example of a scholarly sources for an informative essay?
who score the most points in the nba
Can someone create two expressions that are equivalent to 3(4j + 4 + j). Please show all steps in your work. Use either the commutative property or combine like
how do I factor 25n^2 - 16?
Jorge has $300 for work he performed. he expects to spend the money in the next few weeks to buy a new bike. which type of account will be best for jorge?
Why did the southern legislation pass jim crow laws?
jonathan had 72 pieces of recycling.he sorted them into 9 bins if each bin had the same amount , how many pieces of recycling were in each bin? Use subtraction
how was water transportation improved in the 1800s
What causes a hangnail to appear?
People with heart problems often have trouble breathing. why would this happen?