cstigerlilyy
cstigerlilyy cstigerlilyy
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

EMERGENCY!

4 markers cost $7.04

Which equation would help determine the cost of 7 markers?

EMERGENCY 4 markers cost 704 Which equation would help determine the cost of 7 markers class=
Relax

Respuesta :

heyyo32 heyyo32
  • 22-10-2019

Answer:

I'm pretty sure it's C

Step-by-step explanation:

Because you would need to divide 7.04 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Describe the land-bridge theory that scientists have developed to explain how people first came to the Americas.
Find the number of times a heart beats in 2 minutes if it beats 576 times in 8 minutes.
3.5 hours; $10 What is the unit rate per hour?
What do the formulas for table salt, NaCl, and water, H2O indicate about the compounds
People are not subject to any nation or government
Which of the following is used as a political tool to protest the behavior of another country?A.quotasB.sanctionsC.tariffsD.free trade agreements
Why is "promote the general welfare" the principle that applies to the debate about universal health care?
What did the Three-Fifths Compromise achieve? a. It specified the number of states necessary for ratification of an amendment. b. It determined how enslaved p
according to the declaration of independence, what is the power of the government based on
5 pairs of insulated gloves costs 29.45 what is the unit price of the pairs of gloves