lovenerds lovenerds
  • 24-05-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $32.05 for 15 gallons

Relax

Respuesta :

katrinaxx
katrinaxx katrinaxx
  • 24-05-2016
Divide $32.05 by 15 for the unit rate per gallon. So 32.05/15= $2.14 per gallon.
Answer Link

Otras preguntas

Is science one of the five fields that make up social studies
Which of the following organisms is most likely to survive? A. the producers in a food web B. the top carnivore in a food chain C. a herbivore in a food chain D
a bottle of nail Polish holds 0.8 Oz. a bottle of perfume holds 0.45oz. how many more ounces does a bottle of nail Polish holds
(x2 + 17x + 63) ÷ (x + 8) = A. x + 10 remainder –9 B. x + 9 remainder – 5 C. x + 9 remainder –9 D. x + 7 remainder –10
(15/8+2/5)+(-7/8) show ur work
NEED HELP IMMEDIATELY PLEASE HELP WILL DO ANYTHING which organisms can cause a contagious disease A. neither B. microorganisms C multicellular organisms D. bo
997,010 rounded to the nearest ten thousand is
29/4 as a percentage
Object a has a mass of 500g and a density of 5.00 g/cm3 object b has a mads of 650. g and a density of6.5 g/cm3 which object would displace the most liquid? Exp
Distinct threadlike strutures containing genetic informatiom are called